START TIMES - SPLASH AND DASH 1 2018

BIB First Name Last Name Race Entered Gender CATEGORY WAVE START TIME Club
72 Catherine Ader SPRINT F STD 3 7.55  
73 paul archer SPRINT M STD 3 7.55  
122 Ingrid Barnes 1500m swim F STD 4 8.05  
123 Lisa Basi 1500m swim F VET 4 8.05 Serpentine Running Club
1 Rick Bateson STANDARD   M VET 1 7.25  
124 Katharine Beacham 1500m swim F VET 4 8.05  
74 Liz Biggs SPRINT F STD 3 7.55  
44 Anthony Blanchard STANDARD   M VET 1 7.25  
2 Simon Butt STANDARD   M STD 1 7.25  
112 Mia Callenberg SPRINT F STD 3 7.55 Foster and Partners Triathlon Club
3 Iain Calton STANDARD   M VET 1 7.25  
120 Bethan Cash 1500m swim F STD 4 8.05  
75 Heather Catchpole SPRINT F STD 3 7.55  
4 Chris Charles STANDARD   M STD 1 7.25  
76 Lucy Childs SPRINT F STD 3 7.55 Hampstead Triathlon Club
5 Paul Clarke STANDARD   M VET 1 7.25  
47 Stan Colomb STANDARD   M STD 1 7.25  
48 Clare Constant STANDARD   F STD 2 7.30  
118 Thomas Coombes 1500m swim M STD 4 8.05 Tri London
49 HELEN COOPER STANDARD   F STD 2 7.30  
71 Teresa Corcoran STANDARD   F VET 2 7.30 Swim For Tri Ltd
115 Sam Corcoran 1500m swim M STD 4 8.05 London Fields Triathlon Club
125 Abby Crawford 1500m swim F STD 4 8.05  
126 Katie Curd 1500m swim F STD 4 8.05 Tri London
50 Alexandra Czerniewska STANDARD   F STD 2 7.30  
77 Artemis D'Arcy SPRINT F STD 3 7.55  
6 CRAIG DAVIES STANDARD   M STD 1 7.25  
7 Morris Dean STANDARD   M STD 1 7.25 Windrush Triathlon Club
78 Lixx Diaz SPRINT M STD 3 7.55  
51 Helen Dibblin STANDARD   F VET 2 7.30  
46 Greg Divall STANDARD   M STD 1 7.25 London Fields Triathlon Club
8 Gary Donald STANDARD   M VET 1 7.25  
52 Janine Durrant STANDARD   F VET 2 7.30  
9 Jack Ellis STANDARD   M STD 1 7.25  
53 Carol Evans STANDARD   F STD 2 7.30  
10 Simon Fear STANDARD   M STD 1 7.25  
110 Matthew Field SPRINT M STD 3 7.55 Army Triathlon Association
11 tom finn STANDARD   M STD 1 7.25  
79 Cath Fischl SPRINT F STD 3 7.55  
80 Alessia Franchi SPRINT F STD 3 7.55  
54 Ruth Gardiner STANDARD   F VET 2 7.30  
127 Rachael Gauld 1500m swim F STD 4 8.05  
55 Sarah Giles STANDARD   F STD 2 7.30  
81 Jonathan Greenberg SPRINT M STD 3 7.55  
12 Giles Hall STANDARD   M STD 1 7.25 Tri London
121 Martin Harrison 1500m swim M STD 4 8.05 Tri London
82 Madeleine Haysey SPRINT F STD 3 7.55  
83 Amy Henderson SPRINT F STD 3 7.55  
84 Bart Jan Henkelman SPRINT M STD 3 7.55  
85 Ruth Henrywood SPRINT F VET 3 7.55  
56 Fiona Hikmet STANDARD   F VET 2 7.30  
86 Yuen Pok Henry Ho SPRINT M STD 3 7.55 London Fields Triathlon Club
13 PJ Hopper STANDARD   M STD 1 7.25 London Fields Triathlon Club
128 David Hughes 1500m swim M STD 4 8.05  
87 Aletheia Hunn SPRINT F STD 3 7.55  
88 Emer Hurley SPRINT F STD 3 7.55 Tri London
129 Mark Ivens 1500m swim M VET 4 8.05  
14 Andrew John STANDARD   M STD 1 7.25  
89 Antonia Jones SPRINT F STD 3 7.55  
90 Emma Kavanagh SPRINT F STD 3 7.55 Clapham Chasers
57 Ruth Keeling STANDARD   F STD 2 7.30 London Fields Triathlon Club
130 john Kennedy 1500m swim M VET 4 8.05 London Fields Triathlon Club
15 kevin lally STANDARD   M VET 1 7.25  
91 Sue Lee SPRINT F VET 3 7.55  
16 Phillip Leech STANDARD   M STD 1 7.25 London Fields Triathlon Club
17 Darren Lees STANDARD   M STD 1 7.25  
92 Emma Leigh SPRINT F STD 3 7.55  
131 Vesa Lindberg 1500m swim M VET 4 8.05  
18 Mark Livingstone STANDARD   M STD 1 7.25 Tribe
116 Deborah Lowi 1500m swim F STD 4 8.05 Serpentine Running Club
19 Jack Lubner STANDARD   M STD 1 7.25  
20 Sam Lubner STANDARD   M STD 1 7.25  
93 Strachan Mackenzie SPRINT M STD 3 7.55  
94 Richard Mansell SPRINT M STD 3 7.55  
58 simona marletta STANDARD   F VET 2 7.30  
95 Helen Marmery SPRINT F VET 3 7.55  
21 Scott Massey STANDARD   M VET 1 7.25  
22 James McDonald STANDARD   M VET 1 7.25  
23 James McDonald STANDARD   M VET 1 7.25  
96 rhys mclachlan SPRINT M VET 3 7.55  
117 Adrian Metcalfe 1500m swim M VET 4 8.05  
24 Jonathan Moorby STANDARD   M STD 1 7.25  
59 Renata Moriconi STANDARD   F VET 2 7.30  
97 paul munce SPRINT M VET 3 7.55  
60 Catherine Murphy STANDARD   F STD 2 7.30  
25 Vinayak Nagaraja STANDARD   M STD 1 7.25  
61 Karen Nicoll STANDARD   F VET 2 7.30  
109 Clare Parsons SPRINT F STD 3 7.55 London Fields Triathlon Club
132 Sara PERRY 1500m swim F VET 4 8.05 CALLY MASTERS
133 Justine Petrauskaite 1500m swim F STD 4 8.05  
62 Karen Pheasey STANDARD   F VET 2 7.30  
63 Jeska Pike STANDARD   F STD 2 7.30  
111 Themistoklis Pollalis SPRINT M STD 3 7.55  
98 Andrew Porteous SPRINT M STD 3 7.55  
26 Nicholas Radford STANDARD   M STD 1 7.25  
27 David Richards STANDARD   M STD 1 7.25  
119 Hayley Rigby 1500m swim F STD 4 8.05  
64 Deb Rindl STANDARD   F VET 2 7.30  
65 Julia Robson STANDARD   F STD 2 7.30  
99 Claire RosatoScott SPRINT F STD 3 7.55  
134 Matthias Rosenberg 1500m swim M VET 4 8.05  
113 Elaine Ryan SPRINT F STD 3 7.55  
45 Alexander Sharp STANDARD   M STD 1 7.25 Tri London
66 Laura Sharpe STANDARD   F STD 2 7.30  
28 Martin Shaw STANDARD   M VET 1 7.25  
29 Andrew Sinclair STANDARD   M VET 1 7.25  
100 Fiona Sing SPRINT F STD 3 7.55  
30 James Smith STANDARD   M STD 1 7.25  
31 Christopher Smith STANDARD   M STD 1 7.25  
32 Paul Smith STANDARD   M STD 1 7.25 London Fields Triathlon Club
135 Matt Stokes 1500m swim M STD 4 8.05  
67 Sophie Stratton STANDARD   F STD 2 7.30  
33 Andy Summers STANDARD   M STD 1 7.25 Oxford University Triathlon Club
34 David Swindells STANDARD   M STD 1 7.25  
35 Maxwell Terheggen STANDARD   M STD 1 7.25  
101 Alan Thomson SPRINT M STD 3 7.55  
36 Matthew Toms STANDARD   M STD 1 7.25  
37 Will Vdk STANDARD   M VET 1 7.25  
102 Gareth Verbiest SPRINT M VET 3 7.55  
103 Sophie Warren SPRINT F VET 3 7.55 Racestrong Triathlon Club
104 Tom Waters SPRINT M STD 3 7.55 London Fields Triathlon Club
38 Christopher Waygood STANDARD   M STD 1 7.25  
105 Ian Weir SPRINT M VET 3 7.55 London Heathside Runners AC
39 Felix Weishaupt STANDARD   M STD 1 7.25  
40 chris white STANDARD   M STD 1 7.25  
68 Kate Whiting STANDARD   F STD 2 7.30 London Fields Triathlon Club
136 Mari Williams 1500m swim F VET 4 8.05 Cally Masters
106 Michael Willis SPRINT M STD 3 7.55  
114 Paul Wilson STANDARD   M STD 3 7.55  
107 Oliver Wojciechowicz SPRINT M STD 3 7.55  
41 Jonathan Wood STANDARD   M STD 1 7.25  
108 jason Wyatt SPRINT M VET 3 7.55 Jersey Triathlon Club
69 mona yang STANDARD   F STD 2 7.30  
70 Liyun Ye STANDARD   F STD 2 7.30  
42 Charlie Young STANDARD   M STD 1 7.25  
43 Andy Young STANDARD   M VET 1 7.25