START TIMES SPLASH 2019

First Name Last Name Race Entered Gender CATEGORY WAVE START TIME Club
Nell Allen STANDARD Female STD 1 7.20  
Camilla Allwood STANDARD Female VET 1 7.20 Serpentine RC
Fergus Andrew SPRINT Male STD 4 7.50  
Douglas Andrew SPRINT Male STD 4 7.50  
Robert Argles STANDARD Male VET 2 7.25 Ful-on Tri Triathlon Club
Sami Awni SPRINT Male STD 4 7.50  
Antony Banner STANDARD Male VET 2 7.25 Ful-on Tri Triathlon Club
Max Benjamin STANDARD Male STD 3 7.30  
Simeon Bennett SPRINT Male VET 4 7.50  
Alessandro Bigolin SWIM Male STD 5 8.00  
Christien Bird SPRINT Female VET 4 7.50  
Clare Blain SPRINT Female STD 4 7.50  
Lizzy Brama STANDARD Female STD 1 7.20 Crystal Palace Triathletes
Richard Brauch STANDARD Male VET 2 7.25 London Frontrunners
Ann Brennan STANDARD Female VET 1 7.20 Clapham Chasers
Gemma Brierley-Rutter STANDARD Female STD 1 7.20 Clapham Chasers
Charlotte Broyd Standard Distance Race Female STD 1 7.20  
William Brunt STANDARD Male STD 3 7.30  
Melissa Bullen SWIM Female STD 5 8.00  
Sophie Cameron SPRINT Female STD 4 7.50  
Bethan Cash STANDARD Female STD 1 7.20  
Sonia Castro STANDARD Female VET 1 7.20  
German Chacartegui STANDARD Male VET 2 7.25 Serpentine Running Club
Joanne Challands SWIM Female VET 5 8.00 Capital Tri
Ash Chambers STANDARD Male STD 3 7.30 Triclub Doha
Ellie Chapman SPRINT Female STD 4 7.50 Windrush Triathlon Club
Debbie Clarke STANDARD Female VET 1 7.20 Serpentine Running Club
Paul Clarke STANDARD Male VET 2 7.25 TriN8
George Coiley STANDARD Male STD 3 7.30  
RICCARDO COMPOSTO STANDARD Male STD 2 7.25  
Clare Constant STANDARD Female STD 1 7.20  
HELEN COOPER STANDARD Female STD 1 7.20 Tri London
Katie Curd STANDARD Female STD 1 7.20 Tri London
Wayne Dalton STANDARD Male STD 3 7.30  
William David SPRINT Male STD 4 7.50  
Claire Davies SWIM Female VET 5 8.00  
Johan de Jager SPRINT Male STD 4 7.50  
Gary Donald SWIM Male VET 5 8.00 London Wheelchair Triathlon Club
Laura-Mai Edwards SPRINT Female STD 4 7.50  
claire field SPRINT Female STD 4 7.50 Serpentine
Matthew Field SPRINT Male STD 4 7.50 London Heathside
Nick Fletcher SPRINT Male STD 4 7.50  
Luke Forrest STANDARD Male STD 3 7.30  
Alicja Furmanczyk STANDARD Female STD 1 7.20 Windrush Triathlon Club
George Gibbs SPRINT Male STD 4 7.50  
Jean-Baptiste Gicquel STANDARD Male STD 3 7.30  
Emerald Grimshaw Sprint Distance Race Female STD 4 7.50  
Diane Hamer SWIM Female VET 5 8.00  
Charlotte Hammerton SPRINT Male STD 4 7.50  
Amy Henderson STANDARD Female STD 1 7.20  
Peter Hicks STANDARD Male STD 2 7.25  
Peter Holmes STANDARD Male STD 2 7.25  
Marcus Hutchinson SWIM Male VET 5 8.00 East Lothian Triathlon Club
Mark Ivens STANDARD Male VET 2 7.25  
andrew john SWIM Male STD 5 8.00  
Layla Karimi SPRINT Female STD 4 7.50  
Mark Klein Standard Distance Race Male VET 3 7.30 Optima Racing Team
Andre Knuchel-Takano STANDARD Male STD 3 7.30  
Ivan Kralj STANDARD Male STD 3 7.30  
Brock Kubiak STANDARD Male STD 3 7.30  
Euan Lees STANDARD Male VET 2 7.25 Ful-on Tri Triathlon Club
Sam Leonard STANDARD Male STD 2 7.25 Clapham Chasers
Cedric Leveque SPRINT Male STD 4 7.50 Hoddesdon Tri Club
Alan Lightfoot STANDARD Male VET 2 7.25 Thames Turbo Triathlon Club
Stephen Lorimer STANDARD Male VET 2 7.25  
Abraham Louw Sprint Distance Race Male VET 4 7.50  
kate malcolm STANDARD Female VET 1 7.20 Eton Manor AC
Simona Marletta Standard Distance Race Female VET 1 7.20 F
Clare Martin STANDARD Female STD 1 7.20  
lawrence matthewman SPRINT Male STD 4 7.50  
Carali McCall STANDARD Female STD 1 7.20  
James McDonald STANDARD Male VET 2 7.25  
robert mcdonald SWIM Male STD 5 8.00  
Jo McRae STANDARD Female VET 1 7.20  
Oliver Mcswiney STANDARD Male STD 3 7.30  
Luke Miller SPRINT Male STD 4 7.50  
LUCY MILLS SPRINT Female STD 4 7.50  
Lottie Moore STANDARD Female STD 1 7.20  
Renata Moriconi STANDARD Female VET 1 7.20  
Stephen Mugford Sprint Distance Race Male VET 4 7.50  
Evonne O'Rourke STANDARD Female STD 1 7.20 London Fields
Jane Osborne STANDARD Female VET 1 7.20 Ful-on Tri Triathlon Club
Michele Padovan STANDARD Female STD 1 7.20 London Fields
Louise Pardon SPRINT Female STD 4 7.50  
Lucie Pearmain SPRINT Female VET 4 7.50 Wakefield Triathlon Club
Michaela Pearson STANDARD Female STD 1 7.20 South London Swimming Club
marco pensa STANDARD Male VET 2 7.25  
Julia Pflaum SPRINT Female STD 4 7.50  
Lorenzo Picco STANDARD Male STD 2 7.25  
Lewis Prescott SPRINT Male STD 4 7.50  
Tim Prior STANDARD Male VET 2 7.25  
Jennifer Pullar SWIM Female STD 5 8.00  
Alison Purnell STANDARD Female VET 1 7.20 Crystal Palace Triathletes
Jeremy Purnell STANDARD Male VET 2 7.25 Crystal Palace Triathletes
Ruth Roberts SPRINT Female STD 4 7.50  
Shona Rowden STANDARD Female VET 1 7.20  
Natalie Ruffell STANDARD Female STD 1 7.20 Clapham Chasers
Natalie Ruffell SWIM Female STD 5 8.00 Clapham Chasers
Alice Ryan STANDARD Female STD 1 7.20  
Andrea Sanders-Reece STANDARD Female VET 1 7.20 Serpentine RC
Pau Santamaria STANDARD Male STD 3 7.30  
Alan Scott STANDARD Male STD 2 7.25 Clapham Chasers
Martin Shaw STANDARD Male VET 2 7.25 London Fields
Rebecca Shepherd SWIM Female STD 5 8.00 London Fields Triathlon Club
Sadie Sholem STANDARD Female VET 1 7.20  
Gina Siebler STANDARD Female STD 1 7.20 Ful-on Tri Triathlon Club
Libby Simpson SPRINT Female STD 4 7.50  
James Smith STANDARD Male STD 2 7.25  
David Smith STANDARD Male VET 2 7.25 Serpentine Running Club
Christopher Smith STANDARD Male STD 3 7.30  
Andrew Sparks STANDARD Male STD 2 7.25  
Catherine Spooner-Price SPRINT Female STD 4 7.50  
Thomas Sprange SPRINT Male VET 4 7.50  
Thomas Sprange SWIM Male VET 5 8.00  
Jack Stevenson STANDARD Male STD 2 7.25  
Diane Suter STANDARD Female VET 1 7.20 Serpentine Running Club
Thomas Swanson STANDARD Male VET 2 7.25 East London Triathletes
Oliver Tanqueray STANDARD Male STD 3 7.30  
James Taylor STANDARD Male STD 2 7.25  
Chun-Wei Tsai STANDARD Male STD 3 7.30  
Michael Tsangaris SWIM Male STD 5 8.00  
Laszlo Van Ginkel STANDARD Male VET 2 7.25 Hampstead Triathlon Club
Sophie Vincett SPRINT Female STD 4 7.50  
Thomas Watson STANDARD Male STD 2 7.25  
Felix Weishaupt STANDARD Male STD 2 7.25  
Matthew White STANDARD Male VET 2 7.25 Crystal Palace Triathletes
Neill Whittaker STANDARD Male VET 2 7.25 East London Triathletes
Sarah Whittaker-Axon STANDARD Female STD 1 7.20 Serpentine Running Club
Mari Williams STANDARD Female VET 1 7.20 Cally Masters
Toby Williams SWIM Male STD 5 8.00  
Mari Williams SWIM Female VET 5 8.00  
Paul Wilson STANDARD Male STD 2 7.25 Serpentine
Sean Young STANDARD Male STD 3 7.30