RESULTS - SPLASH DASH #1 2016

Well done to all who raced today, here are your provisional results...

STANDARD DISTANCE

BIB

Name

Team

Result

Swim

Run

21

Richard Stones

London Fields Triathlon Club

01:01:22

25m 33s

35m 51s

23

Romain Benvenuto

Cally Masters / Serpentine RC

01:01:55

26m 14s

35m 41s

137

Rob Smyth

 

01:03:09

27m 50s

35m 19s

94

Barnaby Day

 

01:04:09

28m 52s

35m 18s

93

Jose Miguel Paiva

 

01:04:28

25m 4s

39m 24s

108

Guillaume Mousty

 

01:07:54

33m 39s

34m 17s

71

Andrew Wakeling

 

01:08:08

28m 53s

39m 15s

72

Nick Brackenbury

 

01:08:20

30m 20s

38m 1s

15

Craig Norris

 

01:08:35

30m 9s

38m 27s

24

Mathew Freeman

Freedom Tri

01:09:39

33m 24s

36m 16s

128

John Ives

 

01:09:51

27m 38s

42m 14s

131

Hannah Bennett

Dacorum & Tring AC

01:09:55

26m 12s

43m 43s

52

Brian Canty

Ful-On Tri

01:11:16

31m 49s

39m 27s

136

Catherine Eames

 

01:11:17

26m 53s

44m 25s

58

Judy Prior

Trent park

01:12:54

26m 41s

46m 14s

91

Ben McGeown

 

01:13:17

34m 10s

39m 7s

92

Isaac Griffiths

 

01:13:44

32m 47s

40m 58s

106

Paul Wilson

 

01:14:22

30m 28s

43m 54s

111

ben fowler

 

01:14:49

28m 31s

46m 19s

53

Joshua Luck

London Fields Triathlon Club

01:14:56

32m 39s

42m 17s

17

Laura Coulier

Cally Masters

01:15:03

27m 58s

47m 6s

139

Gavin Clarke

 

01:16:11

34m 29s

41m 42s

112

Jonathan Wood

 

01:17:04

33m 39s

43m 26s

22

Francesca Dessain

 

01:18:08

31m 30s

46m 39s

99

Peter Brown

 

01:18:36

31m 19s

47m 17s

142

James Mildren

 

01:18:44

39m 42s

39m 2s

98

Nicholas Radford

 

01:19:58

32m 33s

47m 25s

7

Emma Dodds

 

01:20:37

32m 22s

48m 16s

127

Jonathon Curry

 

01:20:41

35m 4s

45m 37s

9

Sarah Burns

 

01:20:44

33m 18s

47m 27s

54

Craig Davies

None

01:20:45

41m 31s

39m 14s

2

Alan Bruce

Tri London

01:21:14

28m 51s

52m 26s

20

Dominic Dragonetti

 

01:22:42

36m 9s

46m 33s

90

Michael Chu

 

01:22:45

32m 44s

50m 2s

124

David Nicholson

London Fields Triathlon Club

01:22:47

35m 9s

47m 39s

27

Rich Woods

London Fields Triathlon Club

01:23:42

36m 25s

47m 17s

25

Eleanor Wiseman

London Fields Triathlon Club

01:23:44

30m 12s

53m 32s

65

Scott Massey

 

01:25:18

33m 53s

51m 25s

56

Erika Kulikova

OTS

01:25:45

44m 37s

41m 8s

105

Phillip Leech

 

01:27:02

39m 58s

47m 4s

59

Laura Ichajaoanich

Tri-umpf

01:27:24

47m 45s

39m 39s

26

James Baird

London Fields Triathlon Club

01:27:37

39m 38s

47m 59s

13

Liyun Ye

 

01:27:45

33m 18s

54m 28s

1

Charlotte Mulon

Tri London

01:27:54

35m 49s

52m 14s

114

Gosia Murakowska

Out To Swim

01:27:55

31m 14s

56m 41s

96

Ben Corless

 

01:28:47

37m 40s

51m 7s

64

Olga Nelyudova

 

01:29:07

38m 1s

51m 7s

107

Bevis Jones

 

01:29:39

37m 1s

52m 38s

12

Eleanor Allan

 

01:30:54

35m 2s

55m 53s

125

Stan Colomb

 

01:31:56

43m 8s

48m 50s

5

Deb Rindl

 

01:34:23

36m 37s

57m 46s

110

Giovanni Bordone

 

01:36:27

43m 42s

52m 47s

16

Nick Oshikanlu

 

01:36:39

47m 59s

48m 40s

109

Szabolcs Baglyas

 

01:38:09

42m 50s

55m 19s

63

Adele Prince

 

01:38:55

42m 43s

56m 13s

88

Jolene Kopsa

 

01:47:15

43m 1s

1h 4m 32s

55

Olga Klukas

Olga Klukas

01:47:23

50m 41s

56m 44s

70

Joe Vaitilingam

 

-

36m 57s

 

 

SPRINT DISTANCE

BIB

Name

Team

Result

Swim

Run

83

mark howard

 

00:28:51

11m 57s

16m 55s

119

Joe Dale

London Fields Triathlon Club

00:30:50

14m 32s

16m 18s

138

Josh Alculumbre

 

00:30:51

12m 58s

17m 53s

118

George Nemilostvijs

London Fields Triathlon Club

00:31:25

19m 19s

12m 6s

85

David Wilby

 

00:32:38

15m 12s

17m 26s

135

Nick Shasha

 

00:32:38

16m 56s

15m 43s

79

James Whittle

 

00:33:31

13m 52s

19m 40s

31

Neill Whittaker

East London Triathletes

00:33:34

15m 49s

17m 46s

51

Andrew Beamish

Premiertri

00:34:04

14m 18s

19m 47s

81

Henry Bremridge

 

00:35:51

15m 20s

20m 32s

6

Alici Lecchi

 

00:36:07

15m 44s

20m 23s

47

Michael Huntley

 

00:36:23

18m 40s

17m 44s

18

Paul Sutherland

 

00:37:57

20m 49s

17m 8s

10

Ava Lee

 

00:38:13

17m 11s

21m 3s

87

Jonathan Griffin

Hampstead Triathlon Club

00:38:22

16m 3s

22m 20s

76

stuart mauger

 

00:38:26

15m 35s

22m 52s

82

Sebastien Calderini

 

00:39:44

25m 21s

14m 24s

46

Katherine Leslie

 

00:41:47

17m 13s

24m 36s

30

Luis Sevilla

3T TRI TRAIL TEAM

00:42:01

17m 48s

24m 15s

113

Caroline Wood

 

00:42:10

16m 48s

25m 23s

120

Monkey Dale

 

00:42:15

20m 25s

21m 50s

50

Claire Harbron

 

00:42:30

17m 19s

25m 12s

121

James Waddell

 

00:44:01

27m 26s

16m 36s

43

Georgina Smee

 

00:44:01

29m 3s

14m 59s

29

Sarah Nash

 

00:45:19

21m 42s

23m 38s

34

Simone Liederer

Tri-umpf

00:45:29

17m 48s

27m 45s

32

Kevin Murphy

Kevin Murphy

00:45:36

19m 32s

26m 6s

86

Dimitris Vantzis

 

00:46:15

20m 3s

26m 13s

28

Jessica Giraldo

 

00:47:18

28m 47s

18m 33s

44

sarah Woodhall

 

00:47:34

16m 52s

30m 43s

36

Claire Tomlinson

 

00:47:44

19m 16s

28m 29s

35

Catherine Boyle

 

00:48:17

30m 18s

18m

41

Victoria Brown

 

00:48:21

18m 43s

29m 39s

49

Mauro Pirovano

 

00:48:25

17m 33s

30m 53s

40

Sarah Dean

 

00:51:52

20m 19s

31m 34s

38

Alice Fonda

 

00:53:25

21m 13s

32m 14s

45

Rachel Platt

 

00:57:28

24m 38s

32m 53s

95

Lionheart Baker

 

01:00:41

34m 6s

26m 37s

48

Daniel Lee

 

01:12:56

35m 45s

37m 13s

 

OPEN WATER SWIM

BIB

Name

Team

Result

117

Mark Portman

 

00:24:14

130

Nick WARREN

Cally Masters

00:24:25

115

Anna Chong

 

00:29:25

116

ANdrea Pelliccia

 

00:30:45

141

Catherine Sowerby

 

00:32:11

140

Patrizia Victor

 

00:35:33

60

Alex Green

Windrush Tri Club

00:41:00