RESULTS - SPLASH #3 2016

Well done to all our racers today. A lovely way to finish a good season

    3000M - Female        
Place Bib Name Team name Distance Gender Time
1 122 Lauren Willcox   3000M Female 45:16.4
2 24 Amanda Read Team Mermaids 3000M Female 52:05.1
3 101 Victoria Harrison Saxon Crown 3000M Female 52:18.7
4 91 Jude Crichton London Fields Triathlon Club 3000M Female 52:56.9
5 90 Clare Constant Cally Masters 3000M Female 59:03.7
6 116 Suzie Rylatt Ful-On Tri 3000M Female 59:05.7
7 98 Emma Gibbins   3000M Female 59:11.8
8 117 Sybille Schorm Ful-On Tri 3000M Female 1:00:28.4
9 95 Bethany Evans   3000M Female 1:06:25.0
10 103 Catherine Hendrick   3000M Female 1:07:04.7
11 102 Josephine Hart   3000M Female 1:07:18.5
             
    3000M - Male        
Place Bib Name Team name Distance Gender Time
1 92 Luka Crnjakovic   3000M Male 41:03.9
2 44 Nils Young   3000M Male 41:51.6
3 119 David Skinner   3000M Male 43:37.3
4 85 Lorenzo Caciagli   3000M Male 45:20.9
5 5 Michael Chilton   3000M Male 45:37.2
6 4 Ben Carter Saxon Crown 3000M Male 45:58.5
7 17 Dougal Lumby   3000M Male 46:04.0
8 86 Adrian Carr   3000M Male 46:21.3
9 84 Nick Brough Hampstead Triathlon Club 3000M Male 49:53.3
10 113 Elliot Newsome Red Top 3000M Male 49:56.0
11 149 Alastair Evans   3000M Male 52:08.7
12 83 Santiago Angulo-Lopez   3000M Male 52:21.9
13 107 Josh Kiff   3000M Male 53:50.9
14 121 Paul Tannahill   3000M Male 53:59.9
15 25 Matthew Reynolds   3000M Male 55:34.1
16 108 Benjamin Kirk Swim For Tri Ltd 3000M Male 56:03.6
17 99 Dale Gorman   3000M Male 56:34.8
18 40 Peter Watts Out to Swim 3000M Male 57:13.2
19 15 Daniel Lampard   3000M Male 58:08.3
20 89 Toby Collins   3000M Male 58:24.9
21 36 Martin Turner   3000M Male 58:33.0
22 104 Robert Hepworth   3000M Male 59:00.2
23 115 Lorenzo Picco   3000M Male 1:00:00.2
24 6 Kawai Chung Mornington Chasers 3000M Male 1:01:08.6
25 118 Mark Sempers Ful-On Tri 3000M Male 1:03:17.4
26 43 Jonathan Wood Tri London 3000M Male 1:03:29.5
27 97 Simon Gibbins   3000M Male 1:03:59.7
28 32 Dan Stevenson   3000M Male 1:04:22.1
29 11 Richard Gerrard London Fields Triathlon Club 3000M Male 1:10:23.9
30 41 John Weller   3000M Male 1:13:16.1
31 33 Matt Stokes   3000M Male 1:13:48.1
32 19 Nathan Meadows   3000M Male 1:14:49.3
33 13 Michael Haddon   3000M Male 1:15:53.9
34 111 Julien Mulliez   3000M Male 1:17:55.5
35 38 Will Vdk   3000M Male 1:20:47.0
             
    1500M - Female        
Place Bib Name Team name Distance Gender Time
1 77 Rebecca Stewart Saxon Crown Lewisham 1500M Female 23:43.7
2 80 Eva Waddup   1500M Female 25:06.9
3 79 Ruth Turvey   1500M Female 29:38.8
4 78 Maria Tuck Maria Tuck 1500M Female 29:42.9
5 129 Kelly Genton   1500M Female 29:51.1
6 145 Catharine Sowerby Serpentine Running Club 1500M Female 30:49.1
7 61 Antonia Jones   1500M Female 31:03.2
8 67 Jenny Morgan Hackney Aquatics 1500M Female 32:47.2
9 140 Amy O'Gorman   1500M Female 33:28.9
10 46 Elizabeth Barnes   1500M Female 33:38.3
11 143 Caitlin Rogers   1500M Female 36:31.6
12 57 Madeleine Haysey   1500M Female 37:14.9
13 150 Judith Odriscoll   1500M Female 37:22.3
14 51 Sara Dark   1500M Female 38:33.8
15 45 Camilla Allwood Serpentine Running Club 1500M Female 39:34.5
16 138 Amy Newbury Seadogs 1500M Female 39:41.4
17 62 Rhi Kimchi Sea Dogs 1500M Female 41:43.6
18 130 Diane Hamer   1500M Female 42:26.4
19 74 Eleanor Schooling Hackney Aquatics 1500M Female 50:09.4
20 69 Chantal Mummery   1500M Female 1:08:29.1
             
    1500M - Male        
Place Bib Name Team name Distance Gender Time
1 55 Gianluca Guicciardi   1500M Male 23:18.6
2 48 Sam Burch Fix 1500M Male 23:34.6
3 63 Andrew Mair   1500M Male 26:50.7
4 50 Mark Cookson   1500M Male 27:29.3
5 59 David Hughes   1500M Male 28:05.2
6 64 Stuart Mauger   1500M Male 28:14.0
7 56 Alessandro Guicciardi   1500M Male 28:46.2
8 53 Christophe Des Vallieres Serpentine Running Club 1500M Male 29:01.6
9 133 David Hunter-Wade   1500M Male 32:21.0
10 81 Owen Wainhouse Third Space 1500M Male 33:30.1
11 124 Chris Carthy   1500M Male 34:34.5
12 148 Daniel Dally   1500M Male 37:52.2
13 52 Nils Delava   1500M Male 38:14.1
14 136 James McDonald   1500M Male 38:25.5
15 82 Adam Wenborn   1500M Male 42:29.0
16 54 Carmelo Gallo   1500M Male 1:07:22.2
17 49 Christopher Castle   1500M Male 1:11:52.8
             
    750m - Female        
Place Bib Name Team name Distance Gender Time
1 142 Amy Pritchard Tri London 750m Female 10:47.5
2 134 Margaret King Serpentine Running Club 750m Female 14:40.0
3 125 Kitty Cox HAC 750m Female 15:21.1
4 141 Laureen Posie Fix 750m Female 15:44.2
5 139 Charlotte Norman London Fields Triathlon Club 750m Female 16:26.9
6 123 Abigail Boswell London Fields Triathlon Club 750m Female 17:45.0
7 71 Helen O'Neill Fix 750m Female 17:50.9
8 131 Laura Hamilton   750m Female 17:51.5
9 47 Catherine Boyle Ficx 750m Female 18:29.3
10 35 Claire Tomlinson London Field Triathlon Club 750m Female 18:38.8
11 132 Jacqui Hoyle   750m Female 22:18.5
             
    750m - Male        
Place Bib Name Team name Distance Gender Time
1 135 Daniel Lavery   750m Male 12:35.1
2 126 Toby Cox   750m Male 15:30.6
3 128 Michael Fox   750m Male 18:59.3