RESULTS - The Splash 2015 #1

Well done to all who raced on a glorious May morning! A lovely mix of first timers and regulars. Thanks to all for helping to make it a great morning.

The provisional results are below, drop us an email if you have any queries...

Bib Name Distance Age Gender Time
85 Victoria Poole 750m 29 Female 00:13:06
24 Krista Bibbings 750m 32 Female 00:13:51
35 Annaig Catesson 750m 39 Female 00:13:58
32 Amy Lilley 750m 30 Female 00:15:22
28 Sarah Brogden 750m 26 Female 00:15:26
30 Angharad Gilmore 750m 31 Female 00:15:35
94 Rebecca Wallen 750m 31 Female 00:16:05
84 Alex Hopps 750m 35 Female 00:16:13
26 Jenny Swan 750m 32 Female 00:17:03
87 Rowan Seaford 750m 33 Female 00:17:57
154 Lorie Trainor 750m 27 Female 00:18:03
92 Laura Fountain 750m   Female 00:18:16
135 Carol Mullard 750m 47 Female 00:18:52
90 Laura Stewart 750m   Female 00:19:43
111 Harriet Scott 750m 41 Female 00:20:13
100 Laura Savory 750m 35 Female 00:21:12
25 Phoebe Juggins 750m 23 Female 00:22:03
           
           
Bib Name Distance Age Gender Time
89 Alex Stewart 750m   Male 00:13:21
136 Rory Natkiel 750m 36 Male 00:14:30
37 Alex Macaulay 750m 28 Male 00:14:32
22 David Keane 750m 29 Male 00:14:41
88 Dominic Milner 750m 41 Male 00:16:12
97 Matt Harrison 750m   Male 00:16:50
126 Dominic Dragonetti 750m 38 Male 00:17:22
109 Coman Doyle 750m 29 Male 00:17:49
33 Richard Bristow 750m 36 Male 00:18:08
36 Daniel Harrison 750m 38 Male 00:19:26
21 Simon Hallion 750m 49 Male 00:22:09
           
           
Bib Name Distance Age Gender Time
131 Joanna Beak 1500m 32 Female 00:24:29
147 Beatrice Hackett 1500m   Female 00:26:49
53 Cesca Baguley 1500m 24 Female 00:27:15
52 Anne Norton 1500m 27 Female 00:28:36
74 Erica Sample 1500m 37 Female 00:29:28
121 Liz Hourican 1500m 40 Female 00:29:32
130 Abigail Boswell 1500m 32 Female 00:31:34
58 Nicola Ward 1500m 41 Female 00:32:31
70 Eleanor Allan 1500m 25 Female 00:32:42
82 Philippa Cockman 1500m 54 Female 00:32:44
57 Helen Scott 1500m 25 Female 00:33:22
139 Soraya Ben Mansour 1500m 37 Female 00:34:01
68 Deb Rindl 1500m 58 Female 00:38:11
160 Sylwia Tokarska  1500m 36 Female 00:38:31
           
Bib Name Distance Age Gender Time
77 Jonathan Bird 1500m 32 Male 00:21:10
105 Darren Harlen 1500m 42 Male 00:21:58
153 Luke Hawkins 1500m 27 Male 00:22:32
60 Martin Bradford 1500m 48 Male 00:22:54
155 Simon Needle 1500m 33 Male 00:23:44
69 Wesley Nolan 1500m 36 Male 00:24:19
132 John Ives 1500m 33 Male 00:24:50
73 Mark Redgrave 1500m 54 Male 00:24:56
54 David Hughes 1500m 33 Male 00:25:35
114 Pieter Van Brabandt 1500m 31 Male 00:25:49
137 Fearghal Mulvihill 1500m 32 Male 00:26:43
118 Martin Turner 1500m 54 Male 00:27:01
66 Lionheart Baker 1500m 24 Male 00:27:08
55 Matt Hudson 1500m 36 Male 00:28:52
76 Jonny Greenberg 1500m 24 Male 00:30:05
67 Declan Phelan 1500m 54 Male 00:30:09
50 Dan Stevenson 1500m 43 Male 00:30:20
59 Peter Wilson 1500m 25 Male 00:30:28
125 Richard Turner 1500m 24 Male 00:30:51
145 Tony Muldoon 1500m   Male 00:30:54
61 NIALL HUTCHINSON 1500m 31 Male 00:33:17
62 James Reid 1500m 32 Male 00:33:18
140 Peter Buckingham 1500m 59 Male 00:35:05
75 Gareth Tucker 1500m 34 Male 00:35:39
103 Sam Parker 1500m 32 Male 00:36:46
81 Telemaque Argyriou 1500m 39 Male 00:36:57
64 Max Lamy De La Chapelle 1500m 30 Male #VALUE!
101 Chris Carthy 1500m 28 Male #VALUE!
           
Bib Name Distance Age Gender Time
5 Judy Prior 3000m 44 Female 00:47:32
142 Hilary Johnson 3000m 56 Female 00:49:50
124 Hannah Draper 3000m 35 Female 00:54:51
39 Hannah Nicklin 3000m 30 Female 00:55:05
123 Sophie Crocker 3000m 32 Female 01:00:15
120 Hayley Down 3000m 32 Female 01:07:37
104 Claire Levermore 3000m 39 Female 01:07:54
41 Louise Matrunola 3000m 31 Female 01:10:31
16 Jo Black 3000m 49 Female 01:10:50
8 Martha Clark 3000m 34 Female 01:13:18
102 Claire Tomlinson 3000m 31 Female 01:13:47
4 Judith O'driscoll 3000m 51 Female 01:14:25
           
Bib Name Distance Age Gender Time
47 Nils Young 3000m   Male 00:40:43
12 Matthew Duggan 3000m 32 Male 00:43:53
38 Elliot Newsome 3000m 36 Male 00:45:40
6 Jonathan Ratcliffe 3000m 44 Male 00:47:18
119 James Lockley 3000m 39 Male 00:48:42
7 Daniel Lavery 3000m 49 Male 00:49:26
106 Marco Pensa 3000m 46 Male 00:51:29
13 Dominic Clarke 3000m 27 Male 00:52:59
3 Paul Spurway 3000m 38 Male 00:53:06
110 James Richens 3000m 44 Male 00:53:53
115 Jonny Jackson 3000m 41 Male 00:54:17
49 Craig Norris 3000m 33 Male 00:54:35
45 Jack Mcnicholl 3000m   Male 00:55:10
46 Michael Blom 3000m   Male 00:55:40
151 Adam Hayden 3000m   Male 00:56:31
40 Matt Paul 3000m 34 Male 00:57:05
134 Joe Dale 3000m 34 Male 00:58:10
150 Simon Foley 3000m 43 Male 00:59:55
108 Carlos Chen 3000m 37 Male 01:00:06
146 John Weller 3000m 48 Male 01:00:54
9 Matthew Ash 3000m 37 Male 01:01:01
113 Nicholas Radford 3000m 32 Male 01:02:32
1 Nathan Meadows 3000m 44 Male 01:06:10
143 Neil Linnane 3000m 35 Male 01:06:10
20 Odilon Du Bouetiez 3000m 35 Male 01:07:01
122 Toby Davis 3000m 28 Male 01:07:25
144 Ashley Stuart 3000m 33 Male 01:07:30