Results - The Splash 2014 #1

Here are the provisional results, well done everyone, a lovely morning!

             
Bib Name Distance Category Age Gender Time
56 Sonia Spearing 750 F750 41 Female 11:26.0
51 Harriet Long 750 F750 30 Female 11:34.0
48 Evangeline Foster 750 F750 16 Female 11:41.2
38 Lucie Cooper 750 F750 35 Female 14:51.5
95 Alex Hopps 750 F750 36 Female 15:24.9
42 Eleanor Allan 750 F750 24 Female 15:25.0
44 Becky Booth 750 F750 51 Female 15:59.3
44 Becky Booth 750 F750 51 Female 15:06.0
55 Jennifer Ross 750 F750 49 Female 17:12.5
93 Jane Currie 750 F750 35 Female 17:39.9
94 Anna Fidalgo Kelly 750 F750 30 Female 17:43.6
46 Tracey Caldwell 750 F750 43 Female 18:06.5
101 Sam Wharfe 750 F750 29 Female 20:22.4
97 Eleanor Jukes 750 F750 31 Female 20:42.8
50 Ruth Lawless 750 F750 31 Female 20:51.6
102 Lizzie Burch 750 F750 26 Female 21:34.2
103 Blue Dalton 750 F750 27 Female 22:03.8
             
Bib Name Distance Category Age Gender Time
52 Alex Macaulay 750 M750 27 Male 14:03.7
45 Peter Buckingham 750 M750 58 Male 15:19.7
41 Ade Ajilogba 750 M750 46 Male 15:48.3
53 Eelko Moorer 750 M750 39 Male 16:55.5
100 Andrew Ryan 750 M750 33 Male 17:15.0
43 Telemaque Argyriou 750 M750 38 Male 17:47.2
99 James Moed 750 M750 39 Male 17:49.7
15 Oliver Westbury 750 M750 34 Male 20:43.3
54 David Rose 750 M750 33 Male 30:48.9
             
Bib Name Distance Category Age Gender Time
25 Katharine Hibbert 1500 F1500 32 Female 25:18.2
23 Leah Dunthorne 1500 F1500 36 Female 26:05.2
76 Alice Ferns 1500 F1500 26 Female 27:56.6
86 Rachel Steele 1500 F1500 38 Female 28:58.2
22 Lorelle Dooley 1500 F1500 34 Female 29:23.2
107 Lisa Cohen 1500 F1500   Female 30:02.7
29 Katherine Kendall 1500 F1500 29 Female 30:07.5
18 Abigail Boswell 1500 F1500 35 Female 30:11.3
35 Julia Sobik 1500 F1500 26 Female 30:30.4
89 Hilary Watchman 1500 F1500 49 Female 31:33.9
87 Claire Treanor 1500 F1500 50 Female 33:41.8
82 Katie Martin 1500 F1500 42 Female 38:05.4
33 Helen Savory 1500 F1500 47 Female 39:04.3
36 Ruth Sturkey 1500 F1500 50 Female 44:34.5
             
Bib Name Distance Category Age Gender Time
91 Ian White 1500 M1500 31 Male 20:24.8
72 Martin Bradford 1500 M1500 47 Male 20:28.9
34 Paul Seyde 1500 M1500 35 Male 21:19.2
24 Pete Dyson 1500 M1500 24 Male 21:50.7
78 David Hughes 1500 M1500 32 Male 24:57.2
88 Mathew Ward 1500 M1500 36 Male 25:40.6
26 Peter Hilton 1500 M1500 26 Male 27:35.7
90 Peter Watts 1500 M1500 34 Male 27:46.4
39 Peter Mcnamara 1500 M1500 58 Male 29:31.4
75 Lizzie Burch 1500 M1500 29 Male 29:35.8
20 Chris Carthy 1500 M1500 28 Male 31:25.3
85 Jason Perry 1500 M1500 43 Male 32:37.4
27 Michael Hilton 1500 M1500 28 Male 32:40.5
21 Barney Cox 1500 M1500 35 Male 35:53.4
105 Asher Selman 1500 M1500 30 Male 36:10.3
28 Nick Howe 1500 M1500 25 Male 36:52.8
73 Pete Dyson 1500 M1500 24 Male 37:07.9
84 Rob Patterson 1500 M1500 30 Male 31:01:0
             
Bib Name Distance Category Age Gender Time
117 Hannah Monaghan 3000 F3000   Female 41:19.2
2 Judith Crichton 3000 F3000 40 Female 48:31.6
65 Hannah Nicklin 3000 F3000 29 Female 51:33.2
4 Claire Deane 3000 F3000 37 Female 53:05.1
61 Hannah Litchfield 3000 F3000 24 Female 53:32.4
59 Bea Hackett 3000 F3000   Female 54:25.5
71 Maria Meizoso 3000 F3000 35 Female 07:42.8
11 Marta Postigo 3000 F3000 32 Female 12:51.9
             
Bib Name Distance Category Age Gender Time
68 Marc Wyburn 3000 M3000 36 Male 54:54.8
17 Peter Worth 3000 M3000 31 Male 28:58.2
114 Nils Young 1500 M3000 18 Male 37:34.6
58 Matthew Duggan 3000 M3000 31 Male 43:32.2
64 Elliot Newsome 3000 M3000 36 Male 43:37.2
62 Cristobal Lopez 3000 M3000 35 Male 44:53.3
8 Luka Melon 3000 M3000 37 Male 44:59.5
109 Saul Betmead 3000 M3000   Male 47:10.9
14 Thomas Thorn 3000 M3000 35 Male 48:40.4
67 Roger Smith 3000 M3000 51 Male 50:58.4
104 Joe Dale 3000 M3000 33 Male 50:58.8
3 Maxwell Curle 3000 M3000 50 Male 54:44.9
13 Paul Tannahill 3000 M3000 37 Male 56:56.0
16 Robert Wing 3000 M3000 42 Male 57:20.9
5 Peter Horrell 3000 M3000 36 Male 58:15.0
12 Joe Richardson 3000 M3000 45 Male 58:30.4
106 Ian King 3000 M3000   Male 58:57:0
57 Richard Bridger 3000 M3000 28 Male 1:02:22
70 Duncan Benstead 3000 M3000 51 Male 1:07:28
66 Tim Pinkstone 3000 M3000 39 Male 1:09:50
60 Tom Hughes 3000 M3000 25 Male 1:09:59