RESULTS - SPLASH #2 2016

Hi all, well done on another well attended race. Some great efforts out there.

    3000m - Female      
Place Bib Name Team name Distance Time
1 80 Elizabeth Denyer   3000m 44:14.3
2 96 Michele Padovan LFTC 3000m 51:07.2
3 78 Laura Coulier Cally Masters 3000m 51:20.9
4 6 Claire Deane Ful-on Tri 3000m 51:41.9
5 208 Vicky Harrison   3000m 51:48.3
6 86 Josephine Hart   3000m 59:44.2
7 102 Amanda Wilmer LFTC 3000m 1:02:46.2
8 15 Alexandra Jeffreys   3000m 1:03:20.8
9 19 Jenny Morgan Hackney Aquatics 3000m 1:03:37.0
10 9 Hayley Down Windrush Triathlon Club 3000m 1:04:06.0
11 90 Amy Lilley   3000m 1:05:22.5
12 91 Emily McLean-Inglis   3000m 1:05:48.9
13 8 Donna Dewick   3000m 1:06:42.1
14 98 Maria Riedel LFTC 3000m 1:06:58.9
15 95 ALEXIA O'MARA PHISH 3000m 1:08:52.7
16 13 Charlotte Hammerton   3000m 1:09:20.8
17 84 Francesca Gowing   3000m 1:09:26.2
18 7 Alice Dewdney   3000m 1:12:16.3
19 51 Kath McClinton HAC 3000m 1:12:26.2
20 88 Carolina Lanza Ful-on Tri 3000m 1:13:15.6
21 138 Elizabeth Davey Red Top 3000m 1:19:08.4
22 152 Judith O'Driscoll Redtops 3000m 1:23:49.6
           
    3000m - Male      
Place Bib Name Team name Distance Time
1 137 Luka Crnjakovic Cally Masters 3000m 41:12.8
2 38 Martin Bradford   3000m 43:17.9
3 4 Alain Caignard LFTC 3000m 44:59.5
4 34 Nils Young CALLYMASTERS 3000m 46:17.1
5 203 Ben Carter   3000m 48:45.0
6 142 Joshua Embury   3000m 49:13.8
7 156 Robert Shepherd   3000m 50:39.1
8 144 Bryn Ford-Jones   3000m 50:40.4
9 147 John Ives   3000m 51:21.5
10 26 James Richens Serpentine  3000m 52:26.8
11 75 Henry Bremridge   3000m 52:37.0
12 206 Erik Ostling   3000m 54:26.0
13 83 Ivan Gowan Serpentine  3000m 54:32.8
14 205 Gary Pelosi   3000m 54:35.0
15 161 Paul Tannahill CALLYMASTERS 3000m 55:32.5
16 10 Alex Elferink Serpentine  3000m 56:00.1
17 87 David Hughes   3000m 56:25.4
18 140 Oriol Diaz   3000m 56:35.7
19 21 Elliot Newsome Red Top 3000m 58:02.0
20 31 Martin Turner   3000m 58:13.7
21 101 Adam Waite LFTC 3000m 58:40.5
22 72 Ben Bastin Capital Tri 3000m 59:31.5
23 159 Paul Spurway Redtop 3000m 59:56.6
24 92 Anton Moeller LFTC 3000m 1:00:06.8
25 17 Jack Mcnicholl   3000m 1:01:03.0
26 24 Nicholas Radford   3000m 1:01:10.5
27 207 Paul Corry   3000m 1:01:55.0
28 97 Mark Redgrave mark redgrave 3000m 1:02:01.4
29 2 Matthew Beattie   3000m 1:03:14.4
30 76 Andrew Cole   3000m 1:03:40.0
31 11 Edward Emerson   3000m 1:04:00.1
32 77 Jason Collins Team Clotted Cream 3000m 1:04:37.9
33 71 Matthew Ash   3000m 1:04:54.9
34 151 Joshua Luck LFTC 3000m 1:05:57.0
35 81 Jason Fazackerley Ocean Lake Tri 3000m 1:06:40.5
36 18 Nathan Meadows   3000m 1:07:09.5
37 99 George Triggs   3000m 1:09:05.2
38 73 Duncan Bensted Trent Park Running Club 3000m 1:12:10.6
39 93 Ed Moseley   3000m 1:17:54.6
40 28 A Roddis   3000m 1:18:36.9
41 100 Will Vdk   3000m 1:26:39.2
42 94 Olivier Nolens   3000m 1:34:06.3
           
    1500m - Female      
Place Bib Name Team name Distance Time
1 143 Sage Erskine Cally Masters 1500m 22:57.8
2 66 Eva Waddup   1500m 24:35.9
3 126 Sara Perry Cally Masters 1500m 26:16.8
4 119 Stephanie Keswick   1500m 26:26.8
5 103 Rebecca Adam Cally Masters 1500m 26:34.6
6 209 Joanna Knight   1500m 29:42.0
7 146 Louise Hartley   1500m 30:22.2
8 133 Rebecca Williams   1500m 30:50.1
9 134 Caroline Wood   1500m 31:25.9
10 155 Erica Sample windrush tri club 1500m 31:43.1
11 70 Liyun Ye   1500m 32:01.6
12 121 Katherine Leslie N.A 1500m 32:03.4
13 63 Sarah Taylor Mornington Chasers 1500m 32:51.6
14 124 Charlotte Mulon TriLondon 1500m 32:54.2
15 112 Hannah Gibbs-Harker   1500m 32:59.2
16 123 Julia Mitchelmore   1500m 33:06.8
17 149 Jil Lindau BNEF 1500m 33:17.2
18 111 Elizabeth Dunningham   1500m 33:42.0
19 128 Georgina Smee   1500m 35:43.5
20 43 Elizabeth Davey Red Top 1500m 36:32.3
21 12 Julia Garden   1500m 36:36.9
22 39 Victoria Brown   1500m 36:44.2
23 125 Louise Panteli   1500m 36:55.8
24 120 Jolene Kopsa   1500m 37:52.0
25 116 Minna Harrison   1500m 38:59.7
26 37 Catherine Boyle   1500m 39:23.5
27 132 Jillian White   1500m 39:47.4
28 136 Tracey Caldwell   1500m 40:02.4
29 145 Diane Hamer   1500m 40:43.8
30 202 Helen Blumenthal   1500m 46:32.3
31 27 Deb Rindl   1500m 58:23.0
           
    1500m - Male      
Place Bib Name Team name Distance Time
1 109 Dean Buttel   1500m 20:22.2
2 127 Mark Portman Cally Masters 1500m 23:10.9
3 163 Nick Warren CALLYMASTERS 1500m 23:28.2
4 150 Stephen Lorimer Cally Masters 1500m 24:31.1
5 52 Angus Mulready-Jones   1500m 24:53.7
6 57 Mikey Rosato   1500m 24:57.1
7 153 Mike Pattison   1500m 25:45.0
8 115 Oliver Harland   1500m 26:36.4
9 157 Neil Singer   1500m 27:03.2
10 108 Alan Bruce TriLondon 1500m 27:15.2
11 154 Adam Ryman   1500m 27:58.3
12 117 BRIAN HODDER   1500m 28:04.7
13 139 Christophe Des Vallieres Serpentine  1500m 28:31.3
14 160 David Swindells   1500m 29:32.6
15 67 Ben Wheeler   1500m 29:46.1
16 45 Jacek Florkiewicz   1500m 29:47.3
17 107 Peter Brown   1500m 30:56.3
18 148 Andrew John   1500m 30:58.0
19 47 Michael Haddon   1500m 31:17.8
20 200 Dean Ashton   1500m 31:47.3
21 40 Jun-Jie Chan LFTC 1500m 31:58.4
22 65 Joe Vaitilingam   1500m 32:56.6
23 44 Dominic Dragonetti   1500m 34:25.7
24 122 Oliver McMillen   1500m 34:28.9
25 158 Andrew Sparks LFTC 1500m 35:04.1
26 49 Abraham Louw   1500m 36:12.1
27 131 James Waddell   1500m 36:32.2
28 53 Kevin Murphy Kevin Murphy 1500m 36:48.0
29 106 Rick Bristow Rick Bristow 1500m 36:53.8
30 130 Dimitris Vantzis   1500m 38:14.6
31 68 Tom Wicling   1500m 38:21.8
32 110 Ben Corless   1500m 38:28.2
33 42 James Dark London Heathside Runners AC 1500m 39:14.3
34 201 Tomas Kogan   1500m 39:43.2
35 56 Nick Oshikanlu   1500m 43:37.9
36 113 Leigh Graham Havering Tri 1500m 46:41.2
           
           
           
    750m - Female      
Place Bib Name Team name Distance Time
1 179 Margaret King Serpentine 750m 14:30.5
2 167 Kitty Cox HAC 750m 17:10.4
3 183 Amy O'Gorman   750m 17:28.8
4 175 Laura Hamilton   750m 18:26.4
5 172 Gail Dobinson   750m 19:21.3
6 174 Lisa Fazackerley   750m 22:31.9
7 176 Alma Harrison Hackney Aquatics Club 750m 23:52.7
           
    750m - Male      
Place Bib Name Team name Distance Time
1 190 Nils Young CALLYMASTERS 750m 11:20.3
2 169 Adam De La Mare   750m 13:49.6
3 185 Zac Robinson   750m 14:06.6
4 166 Toby Cox   750m 17:15.9
5 186 Benedikt Schueller Fortuna Duesseldorf 750m 17:42.9
6 184 Brendan Quinn   750m 17:44.8
7 187 Daljit Singh   750m 19:47.7
8 181 Regis Martin East London Triathletes 750m 20:59.0
9 178 Nickolaj Kennett   750m 21:28.0
10 177 Patrick Harrison   750m 23:56.3
11 189 Andy Young   750m 25:37.6
12 173 Gary Donald Capital Tri 750m 27:56.9