RESULTS - GOTRI 79 - 16th April 2019

    Sprint - Female          
Place Bib Name Gender Time Lap 1 Lap 2 Lap 3
1 44 Joanna Van Santen Female 59:00.2 14:55.5 28:52.9 15:11.8
2 40 Eleanor Spooner Female 1:01:32.7 16:25.2 28:58.6 16:08.9
3 38 Laura Sheehan Female 1:01:45.7 17:49.6 35:32.2 8:23.9
4 26 Nikki Crawley Female 1:03:01.8 14:09.7 35:06.3 13:45.8
5 21 Calista Kam Female 1:03:23.0 14:41.7 34:13.1 14:28.2
6 7 Emily Clarke Female 1:03:51.5 15:09.1 34:12.6 14:29.8
7 31 Sara Noblejas Female 1:05:44.5 18:24.2 26:09.4 21:11.0
8 3 Bethany Blackburn Female 1:10:01.2 17:51.5 33:37.2 18:32.5
9 18 Charlotte Hammerton Female 1:11:02.9 17:48.8 34:01.7 19:12.5
10 45 Louise Vandamme Female 1:11:46.2 21:47.7 33:53.6 16:04.9
11 46 Lynne Wade Female 1:13:23.8 19:05.2 35:22.5 18:56.1
12 12 Mihaela Diaconu Female 1:28:30.5 20:26.4 48:21.1 19:42.9
               
               
    Sprint - Male          
Place Bib Name Gender Time Lap 1 Lap 2 Lap 3
1 52 Oliver Bamford Male 47:36.2 11:30.4 24:44.2 11:21.6
2 2 Tom Anderson Male 52:27.5 12:57.6 25:52.7 13:37.2
3 27 Ben Lloyd Male 54:36.1 13:04.9 28:34.0 12:57.2
4 47 Tom Walker Male 55:33.2 13:06.0 29:11.1 13:16.2
5 9 Ian Corrie Male 55:37.7 13:58.6 29:01.2 12:38.0
6 8 Stan Colomb Male 56:40.1 14:21.6 28:44.7 13:33.7
7 51 Russell Jones Male 57:32.1 14:38.7 28:14.7 14:38.7
8 11 Pablo De Suner Male 57:48.4 14:19.6 28:30.4 14:58.4
9 42 Oliver Stevenson Male 58:44.6 13:57.2 30:29.9 14:17.6
10 53 Ahmad Jasim Male 59:50.9 14:03.2 30:42.0 15:05.8
11 37 James Brown Male 59:58.7 14:52.5 30:00.7 15:05.5
12 6 Nick Clarke Male 1:01:24.9 14:40.1 31:49.1 14:55.7
13 5 Robin Carrega Male 1:02:20.5 15:06.6 32:45.1 14:28.8
14 33 Thomas Pinnell Male 1:08:10.1 17:02.3 32:59.4 18:08.5
15 19 Douglas Houston Male 1:10:36.5 18:33.3 34:56.5 17:06.6
16 28 Iain McGregor Male 1:11:51.1 16:20.8 38:18.1 17:12.2
17 34 Matthew Poulton Male 1:12:38.3 15:58.6 39:59.6 16:40.1
18 20 Max Jones Male 1:16:02.7 17:55.1 37:50.5 20:17.1
               
               
    Super Sprint - Overall          
Place Bib Name Gender Time Lap 1 Lap 2 Lap 3
1 35 Stephen Prosser Male 31:44.2 7:54.7 15:14.0 8:35.5
2 36 Jessica Rutson Female 33:50.8 8:17.5 16:41.7 8:51.6
3 4 Anna Brown Female 34:31.2 9:18.7 16:00.1 9:12.5
4 50 Katie wood Female 36:52.9 9:10.1 19:03.8 8:39.1
5 1 Dayna Ambris Female 39:02.1 9:22.1 18:53.9 10:46.0
6 43 Sue Unsworth Female 42:10.0 10:39.9 21:57.6 9:32.5
7 24 James Lager Male 43:43.3 10:47.3 20:20.7 12:35.4