21st July Start Times

First Name Last Name Distance Gender Team Name WAVE TIME
aa aa 750m swim Female   6 8.25
Joh Akaishi 1500m swim Male   5 8.05
Eleanor Allan 3000m swim Female   1 7.15
Grace Allen 3000m swim Female   1 7.15
Kathleen Allen 1500m swim Female   4 8.00
Amy Allison 3000m swim Female   1 7.15
Camilla Allwood 1500m swim Female Serpentine Running Club 4 8.00
Francesco Arzilli 3000m swim Male Windrush Triathlon Club 3 7.25
Simon Austin 1500m swim Male   5 8.05
Lionheart Baker 3000m swim Male   2 7.20
Tarquin Baldwin 750m swim Male   6 8.25
David Barrett 3000m swim Male East London Triathletes 3 7.25
Melody Bartlett 3000m swim Female   1 7.15
Lisa Basi 3000m swim Female Serpentine Running Club 1 7.15
bb bb 750m swim Female   6 8.25
James Blease 3000m swim Male   2 7.20
Richard Brauch 3000m swim Male London Frontrunners 2 7.20
Rachel Brittle 1500m swim Female Roding Valley Tri 4 8.00
Anna Brown 1500m swim Female East London Triathletes 4 8.00
Ross Brown 750m swim Male   6 8.25
Claire Butler Brown 750m swim Female   6 8.25
Adrian Carr 3000m swim Male   3 7.25
Livi Carrington 3000m swim Female   1 7.15
Leo Carrington 3000m swim Male   2 7.20
Bethan Cash 3000m swim Female   1 7.15
Sowerby Catharine 3000m swim Female Serpentine Running Club 1 7.15
cc cc 750m swim Female   6 8.25
jo challands 1500m swim Female Capital Tri 4 8.00
Kate Cheesman 1500m swim Female   4 8.00
Finnian Chesser 1500m swim Male   5 8.05
Caroline Coles 1500m swim Female Roding Valley Tri 4 8.00
cristian coliselli 1500m swim Male   5 8.05
Stan Colomb 1500m swim Male   5 8.05
HELEN COOPER 3000m swim Female   1 7.15
Debbie Croydon 1500m swim Female Serpentine Running Club 4 8.00
Richard Croydon 1500m swim Male   5 8.05
Katie Curd 3000m swim Female   1 7.15
Charles Daborn 3000m swim Male   2 7.20
JP Dash 3000m swim Male   2 7.20
Craig Davies 3000m swim Male   2 7.20
dd dd 750m swim Female   6 8.25
Greg Divall 1500m swim Male London Fields Triathlon Club 5 8.05
Peter Dixon 3000m swim Male Tower Hamlets 3 7.25
Gary Donald 3000m swim Male London Wheelchair Triathlon Club 3 7.25
Leah Dunthorne 3000m swim Female   3 7.25
Mathilda Dyson 3000m swim Female Tri London 1 7.15
Laura Mai Edwards 750m swim Female   6 8.25
ee ee 750m swim Female   6 8.25
James Eltringham 3000m swim Male   2 7.20
Rebecca Emmett 3000m swim Female   1 7.15
Jose Manuel Escudero Ledesma 1500m swim Male Hackney Aquatics 3 7.25
Fraser Ewing 1500m swim Male   5 8.05
Lara Farnham 3000m swim Female   1 7.15
Sophie Ferguson 1500m swim Female   4 8.00
ff ff 750m swim Female   6 8.25
Joseph Finnegan 1500m swim Male Hampstead Triathlon Club 5 8.05
Brian Foley 3000m swim Male   2 7.20
Joe Fordham 1500m swim Male   5 8.05
Gary Foster 3000m swim Male   2 7.20
Alicja Furmanczyk 3000m swim Female   1 7.15
Alexis Garcia 3000m swim Male   2 7.20
Kaylee  Gauntlett 3000m swim Female   1 7.15
gg gg 750m swim Female   6 8.25
Jean-Baptiste GICQUEL 3000m swim Male   2 7.20
Ian Gill 1500m swim Male   5 8.05
Hannah Godfrey 1500m swim Female   4 8.00
Richard Gordon 3000m swim Male   2 7.20
Matthew Gould 3000m swim Male   3 7.25
Jonathan Greenberg 1500m swim Male   5 8.05
Lee Griffin 3000m swim Female   1 7.15
Caroline Guest 1500m swim Female   4 8.00
Diane Hamer 1500m swim Female   4 8.00
Philippa Hanson 750m swim Female   6 8.25
Robert Harris 3000m swim Male   2 7.20
Robin Harris 750m swim Male Clapham Chasers 6 8.25
Jen Harvie 1500m swim Female   4 8.00
Sam Hawley 3000m swim Male   2 7.20
Lawrence Hayes 1500m swim Male   5 8.05
Madeleine Haysey 3000m swim Female   1 7.15
Nik Hazell 3000m swim Male   2 7.20
Jon Heayn 3000m swim Male   3 7.25
debbie helm 1500m swim Female   4 8.00
roger helm 1500m swim Male   5 8.05
Amy Henderson 3000m swim Female   1 7.15
hh hh 750m swim Female   6 8.25
Martyn Holman 3000m swim Male   3 7.45
Peter Holmes 3000m swim Male   2 7.20
Liz Hourican 3000m swim Female   1 7.15
Ben Hubbard 3000m swim Male   2 7.20
David Hughes 3000m swim Male   2 7.20
Rachael Humphreys 3000m swim Female   1 7.15
Dave Hunter 1500m swim Male   5 8.05
b Sonya Hurtado 1500m swim Female London Fields Triathlon Club 4 8.00
Riccardo Iacono 3000m swim Male   2 7.20
Arthur Irving 3000m swim Male   2 7.20
alison irving 750m swim Female   6 8.25
Mark Ivens 750m swim Male   6 8.25
Helen Jackson 1500m swim Female   4 8.00
James Jameson 1500m swim Male   5 8.05
Andrew john 3000m swim Male   2 7.20
Michael Johnson 3000m swim Female   3 7.25
Michael Johnson 3000m swim Male   3 7.25
Gabrielle Johnson 750m swim Female London Heathside Runners AC 6 8.25
Chris johnston 3000m swim Male   2 7.20
Antonia Jones 3000m swim Female   1 7.15
Antonia Jones 3000m swim Female   1 7.15
Amy Jowett 1500m swim Female   4 8.00
Lana Kamffer 3000m swim Female   1 7.15
Emily Kell 750m swim Female   6 8.25
Jon Kernkraut 3000m swim Male   2 7.20
Nicola Kerr 3000m swim Female London Fields Triathlon Club 3 7.25
Tom Kiddle 1500m swim Male   5 8.05
Ciaran Kinsella 3000m swim Male   3 7.25
Bob Kirk 1500m swim Male   5 8.05
Aga Klimowicz 1500m swim Female   4 8.00
Haydon Knights 750m swim Male London Fields Triathlon Club 6 8.25
Jordan Lamont 3000m swim Male Montrose Triathlon Club 2 7.20
Daniel Lavery 3000m swim Male   3 7.25
Jake Lee 1500m swim Male   3 7.25
Peter Leuzzi 1500m swim Male   5 8.05
Guillaume Liegey 3000m swim Male   2 7.20
Hillary Liesching 750m swim Female   6 8.25
Sophie Lindo 1500m swim Female   4 8.00
Ben Lloyd 1500m swim Male London Fields Triathlon Club 5 8.05
andrew Lobbenberg 3000m swim Male   3 7.25
Sarah Lockington 3000m swim Female   1 7.15
Gordon Logan 750m swim Male   6 8.25
Stephen Lorimer 3000m swim Male   2 7.20
Joseph Lowe 1500m swim Male London Frontrunners 5 8.05
Geordie  Macleod 3000m swim Male   2 7.20
Geordie Macleod 3000m swim Male   2 7.20
Geordie Macleod 3000m swim Male   2 7.20
Geordie Macleod 3000m swim Male   2 7.20
Ryan Manvell 750m swim Male   6 8.25
simona marletta 3000m swim Female   1 7.15
helen marmery 1500m swim Female   4 8.00
Naz Masraff 3000m swim Female   1 7.15
Carali McCall 1500m swim Female   4 8.00
Nigel McCleave 1500m swim Male   5 8.05
Kath McClinton 1500m swim Female   4 8.00
James McDonald 3000m swim Male   2 7.20
Annie McGinley 3000m swim Female   1 7.15
Elisabeth McGirl 3000m swim Female   1 7.15
Jack McNicholl 3000m swim Male   2 7.20
Erin Medcalf 3000m swim Female   1 7.15
Ross Milne 1500m swim Male   5 8.05
Jenny Morgan 1500m swim Female Hackney Aquatics 4 8.00
David Morton 3000m swim Male   2 7.20
Angus Mulready-Jones 1500m swim Male   5 8.05
Stephanie Muth 3000m swim Female   1 7.15
Ella Naef 750m swim Female   6 8.25
Juleka Nwankwo 750m swim Female   6 8.25
Romany O'Dell 1500m swim Female   4 8.00
Kaz Ombok 3000m swim Female   1 7.15
Stephanie Pagan 3000m swim Female   3 7.25
Jose Palazon 1500m swim Male London Fields Triathlon Club 5 8.05
Hannah Parker 3000m swim Female   1 7.15
Tom Parker 1500m swim Male   5 8.05
Sarah Parry-Jones 3000m swim Female   3 7.25
Conall Patton 1500m swim Male   3 7.25
Georgina Phillips 3000m swim Female   1 7.15
Lorenzo Picco 3000m swim Male   2 7.20
ralph pinel 3000m swim Male   2 7.20
Becky Power 3000m swim Female Clapham Chasers 1 7.15
Nick Radford 3000m swim Male   2 7.20
Sharon Rankin 750m swim Female   6 8.25
Ella Remyn 3000m swim Female   3 7.25
Jennifer Riach 1500m swim Female   4 8.00
James Richens 3000m swim Male   2 7.20
Deb Rindl 1500m swim Female London Fields Triathlon Club 4 8.00
Ruth Roberts 1500m swim Female   4 8.00
ALEJANDRO ROMERO 3000m swim Male London Fields Triathlon Club 2 7.20
Jennifer Ross 1500m swim Female   4 8.00
Anthony Rumilla 1500m swim Male Capital Tri 5 8.05
Sonny Russo 1500m swim Male   5 8.05
Alice Ryan 3000m swim Female   1 7.15
Roosje Saalbrink 750m swim Female   6 8.25
Richard Sanders 750m swim Male   6 8.25
Laura Savory 750m swim Female   6 8.25
Barbara Schwarz 3000m swim Female   1 7.15
Chris SHACKLE 1500m swim Male   5 8.05
RACHAEL SHANNON 750m swim Female   6 8.25
Laura Sharpe 3000m swim Female London Fields Triathlon Club 1 7.15
Anthony Shatz 1500m swim Male   5 8.05
Rebecca Shepherd 1500m swim Female London Fields Triathlon Club 4 8.00
Khalid Siddiqui 1500m swim Male London Frontrunners 5 8.05
Toby Skailes 3000m swim Male   2 7.20
Kathryn Skelton 3000m swim Female   1 7.15
David Skinner 3000m swim Male   3 7.25
James Smith 3000m swim Male   2 7.20
Lucy sowerby 3000m swim Female   3 7.25
Thomas Sprange 3000m swim Male   2 7.20
Emma Spruce 3000m swim Female   1 7.15
Zoe Stabler 750m swim Female   6 8.25
Jocelyn Stockbridge 1500m swim Female   4 8.00
Fergus Stone 3000m swim Male   2 7.20
Ruth Sturkey 1500m swim Female   4 8.00
Pavitar Sunner 3000m swim Male   3 7.25
James Taylor 3000m swim Male   2 7.20
Maxwell Terheggen 3000m swim Male   3 7.25
Corinne Thompson 3000m swim Female   1 7.15
Jessica Thorpe 1500m swim Female Team Dillon 4 8.00
Martin Tisne 3000m swim Male   2 7.20
Claire Treanor 1500m swim Female   4 8.00
Maria Tuck 1500m swim Female   4 8.00
Claire Tunley 1500m swim Female   4 8.00
Martin Turner 3000m swim Male   2 7.20
Rose Veitch 1500m swim Female   4 8.00
Patrizia Victor 3000m swim Female Serpentine Running Club 1 7.15
Tom Vos 1500m swim Male   5 8.05
Charlott Warner 1500m swim Female   4 8.00
Thomas Watson 3000m swim Male   2 7.20
Emma Watson 750m swim Female   6 8.25
Steven Westall 3000m swim Male   2 7.20
Rory Weston 3000m swim Male   2 7.20
Mari Williams 3000m swim Female   1 7.15
Michael Willis 750m swim Male   6 8.25
Jonathan Wood 3000m swim Male Tri London 3 7.25
Samantha Wood 750m swim Female   6 8.25
Sean Young 3000m swim Male   2 7.20