13th October Results

These are the provisional times for the race on 13/10/13

Female 750

 

Bib Name Team name Distance Age Time
46 Alice Ferns   750 26 15:07.3
143 Michaela Capkova London Fields Triathlon Club 750 32 15:27.7
55 Sidonie Kade London Fields Triathlon Club 750 36 16:03.6
61 Alex Hopps   750   17:56.8
57 Katie Martin   750 41 18:22.1
146 Jill Nicholson   750 28 19:34.0
47 Ruth Gardiner   750 49 19:56.5
43 Aiza Wing   750 35 20:27.6
96 Alice Osborne   750 29

23:42.0

 

 

Male 750

Bib Name Team name Distance Age Time
145 Richard Gilbert   750 33 10:28.0
60 Fabio Vincenti Transition Tri 750 29 11:37.6
48 Darren Harlen   750 40 11:51.1
100 K Stewart   750 40 12:14.1
147 Wil Poole Guildford City 750 27 12:52.8
56 Jeremy Kuo   750 31 13:53.0
59 JASON PERRY   750 43 19:17.7
54 Marc Jones   750 40 21:18.7
162 L L   750   23:08.9

 

Female 1500 

Bib Name Team name Distance Age Time
107 Alexandra Gibson   1500 34 27:23.7
122 Abi Swales   1500   29:24.7
99 Rachel Steele   1500 37 29:55.3
109 Clair Howard   1500 34 30:09.8
121 Amy Pedder   1500   30:19.7
116 R L Shepherd London Fields Triathlon Club 1500 29 30:57.0
33 Maria Meizoso   1500 34 32:27.9
39 Maggie Tomlin   1500 27 32:40.7
135 Suzanne Nottage Tino Rangatiratanga Triathlon 1500 37 33:51.7
18 Pippa Morgan   1500 27 34:45.9
84 Thea Cox   1500 23 36:56.1
113 Marta Postigo   1500 31 37:04.8
108 Sarah Gordon   1500 56 37:18.0
32 Lunna Lopes   1500 29 39:15.9
95 Jess O'keeffe   1500 31 45:35.0
77 Charlotte Smith Serpentine 1500 39 46:57.5


Male 1500 

Bib Name Team name Distance Age Time
24 Martin Bradford Out to Swim 1500 46 20:34.3
115 Paul Seyde Out to Swim 1500 35 22:05.9
87 Nick Flower Windrush Tri 1500 25 22:44.6
111 Tim Nuttall   1500 21 23:05.0
37 Richard Snow Out to Swim 1500 35 23:07.2
98 Roger Smith   1500 51 25:09.1
104 Jason Collins Team Clotted Cream 1500 45 25:37.6
35 Mark Redgrave   1500 53 26:00.9
30 David Hughes   1500 32 28:10.4
103 Peter Watts   1500   29:09.3
34 Takeo Ozaki   1500 42 30:10.8
40 Joe Vaitilingam   1500 43 30:36.0
29 David Herron   1500 27 31:28.4
2 Jack Hambleton   1500 25 31:50.0
112 Prakash Parmar   1500 28 33:00.6
90 Neil Linnane vph 1500 34 34:19.8
94 Wei-Ho Ng London Fields Triathlon Club 1500 30 35:49.4
105 Barney Cox   1500 40 37:21.7
91 Rob Mcdonald   1500 29

38:49.8

 

Female 3000 

Bib Name Team name Distance Age Time
118 Nicole Southon London Fields Triathlon Club 3000 27 46:53.5
139 Emily Seymour London Fields Triathlon Club 3000 31 50:21.4
127 Bea Hackett   3000 29 52:32.4
134 Hannah Nicklin   3000 28 52:43.3
129 Katharine Hibbert   3000 31 55:59.3
123 Claire Deane Ful-on Tri 3000 36 56:16.5
3 Bethan Cash   3000 26 56:49.9
140 Clare Shakespeare London Fields Triathlon Club 3000 30 56:51.0
133 Julia Mitchell   3000 23 01:01:08.1
128 Alison Harvie   3000 30 01:01:09.6
9 Alexandra Czerniewska 3000 27 01:03:03.7

 

Male 3000 

Name Team name Distance Age Time
Paul Smith   3000 50 40:38.6
Elliot Newsome Red Top 3000 35 41:43.2
Brian Allen Red Top Swim 3000 31 42:12.1
Nils Young   3000 37 42:14.3
Clinton Pascoe   3000 36 42:45.7
Luka Melon London Heathside Runners AC 3000 36 43:50.0
James Deane Ful-on Tri 3000 40 44:17.5
Chris Holmes Team Nails 3000 32 44:37.7
Lee Knightley Out to Swim 3000 43 45:50.3
Pete Dyson   3000 24 48:10.3
Andrew Dyson OUTriC 3000 26 49:08.2
Daniel Lavery   3000 47 49:22.1
Thomas Goulding Harrow Masters 3000 32 51:02.2
Toby Davis   3000 26 51:25.5
Daniel Clark   3000 39 52:04.6
Thomas Thorn   3000 34 52:32.1
Jonathan Wortelboer Tri London 3000 28 52:36.0
Jack Mcnicholl   3000 40 57:47.5
David Berry   3000 52 58:10.0
Bertie Smith   3000 46 58:42.2
Mark Smith   3000 34 58:52.0
Peter Mcnamara   3000 57 58:55.5
Brendon Gerding   3000 26 59:17.6
Wesley Nolan   3000 35 59:26.0
Andrew Roddis   3000 36 00:07.2
Paul Walker   3000 41 00:11.9
David Prat London Fields Triathlon Club 3000 39 01:01.8
Alex Clark   3000 40 03:02.6
Paul Evans   3000 27 03:18.3
David Keane   3000 28 03:30.2
Nathan Meadows   3000 43 08:27.4
Ian King   3000 36 08:48.4